Перелік проектів-переможців визначено

Відбулось чергове засідання Експертної групи з реалізації цільової програми "Бюджет участі Верхнянської об'єднаної територіальної громади на 2020 рік"

                09 червня Експертна група для вирішення питань реалізації цільової програми "Бюджет участі Верхнянської об'єднаної  територіальної громади на 2020 рік"   визначила перелік проектів-переможців.

           30 травня 2020 року завершилося голосування за проекти Бюджету участі – 2020. І вже 09 червня відбулося засідання Експертної групи для вирішення питань реалізації цільової програми Бюджету участі, на якій були визначені проекти-переможці на етапі голосування. Переможцями стали 8 проектів. (протокол №8 з додатком)

Головна мета впровадження Бюджету участі в нашій ОТГ - заохотити мешканців до прояви ініціативи до створення в громаді більш комфортних умов для проживання, відпочинку, навчання тощо.

І якщо підготовка проекту виявилася для багатьох наших жителів громади надто важким та відповідальним етапом і подали проекти лише 17 авторів, то долучитися до Бюджету участі мали нагоду всі члени громади за рахунок участі в голосуванні за найкращі на їх думку проекти.

До голосування було допущено 17 проектівЗа проекти проголосували 1624 жителя громади. Цього року голосуванням було охоплено майже 16% від загальної чисельності населення Верхнянської сільської ради обєднаної територіальної громади. 


            За умовами онлайн голосування, необхідно  було, щоб користувачі завантажували скан паспорту (1 сторінка то сторінка прописки). При детальній перевірці даних по голосуванню за проекти, було виявлено ряд помилок, через які змінився рейтинг проектів. 

Підрахунок голосів відбувався в електронній системі «Громадський проект» в автоматичному режимі, з подальшою перевіркою кожного голосу на відповідність прописаним умовам в Положенні про Бюджет участі.


Попереду ще один важливий етап –  планування та реалізація проектів-переможців. Даний етап триватиме до завершення 2020 року.


Тож, за результатом голосування переможцями стали такі проекти:

1. Придбання комплекту акустичних колонок для Народного дому (с.Негівці)

2. Облаштування альтанки для проведення духовно-освітніх занять з дітьми та молоддю різного віку (с.Болохів)

3. Придбання музичної апаратури для Народного дому (с.Завадка)

4. Облаштування скверу біля пам’ятника Т.Шевченку (с.Довгий Войниів)

5. Комфортні умови для розвитку дітей в дошкільному навчальному відділені Зборянської гімназії (с.Збора)

6. Придбання цифрових офтальмоскопів для діагностики захворювань органів зору в амбулаторіях (с.Верхня, Довгий Войнилів)

7. Сучасний заклад дошкільної освіти – сучасне освітнє середовище (с.Верхня)

8. Ліквідація і рекультивація стихійного звалища в урочищі «За цвинтаром» (с.Довгий Войнилів)


Сподіваємося, що досвід першого року впровадження Бюджету участі допоміг нашим мешканцям зрозуміти, що тепер вони самі можуть долучитися до бюджетного процесу та вирішувати, якими мають бути їхній двір, вулиця, населений пункт. А потім ще й побачити як їх втілений в життя проект зробить нашу громаду кращою. 


Тож, наступного року хочеться більше креативних ідей від наших жителів, втілених в проекти Бюджету участі, та зростання активності мешканців Верхнянської ОТГ.